1.Informacja o uczelnianym egzaminie wstępnym z języka polskiego
Egzamin wstępny z języka polskiego jest organizowany przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i obowiązkowy dla kandydatów ze świadectwem/dyplomem uzyskanym za granicą przyjmowanych na studia prowadzone w języku polskim w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Wyniki egzaminu stanowią dodatkowe kryterium kwalifikacji w rankingu kandydatów na limitowane miejsca.
W tegorocznej rekrutacji egzamin z języka polskiego zostanie przeprowadzony w formie zdalnej za pośrednictwem portalu testowego.
Egzamin może składać się z części sprawdzającej rozumienie ze słuchu oraz części testowej, ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa z zakresu biologii i chemii. Jego celem jest określenie stopnia znajomości języka polskiego przez kandydata.
Kandydat posiadający świadectwo uzyskane za granicą jest zobowiązany zadeklarować w systemie rekrutacyjnym IRK przystąpienie do uczelnianego egzaminu z języka polskiego. Dotyczy również kandydatów z dyplomem IB/EB, gdy na tym świadectwie brak wyniku z nauczania języka polskiego.
Tu znajdziesz:
2.Informacja o uznawaniu uczelnianego egzaminu wstępnego UEW zdawanego z przedmiotów kierunkowych na innej uczelni
Informujemy, że w rekrutacji 2022/2023 Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu będzie uznawał zaświadczenia o wynikach z UEW przeprowadzonych od 2020r. przez inne akademickie uczelnie medyczne, na wzorze obowiązującym w roku 2020, z przedmiotów kierunkowych, obowiązujących dla danego kierunku studiów. Warunkiem uznania wyników z egzaminu wstępnego jest jego przeprowadzanie na arkuszach egzaminacyjnych przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną oraz ocenionych według standardów obowiązujących przy ocenianiu arkuszy egzaminu maturalnego.
W roku 2016 porozumienie o wzajemnym uznawaniu wyników egzaminów wstępnych na studia prowadzone w języku polskim, było zawarte przez następujące Uczelnie:
- Uniwersytet Medyczny w Białymstoku,
- Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,
- Gdański Uniwersytet Medyczny,
- Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach,
- Uniwersytet Medyczny w Lublinie,
- Uniwersytet Medyczny w Łodzi,
- Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie,
- Warszawski Uniwersytet Medyczny,
- Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu,
- Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.*
* Collegium Medicum UJ uznaje osiągnięcia kandydatów, uzyskane na egzaminach przeprowadzonych (w trybie ogólnopolskim) w innych uczelniach medycznych, ale Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu nie uznaje wyników egzaminu wstępnego zdawanego od 2016 r. w CM UJ , ponieważ CM UJ organizuje własne, a nie ogólnopolskie egzaminy dla kandydatów legitymujących się „starą maturą”.